Haber

Erdoğan, vakıf kurup ofis açmayı planlayan Kılıçdaroğlu’na: Umarım mutfağı unutmamıştır

AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’de koltuğunu Özgür Özel’e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu’nu da unutmadı. Seçim döneminde yayınladığı mutfak videolarından dolayı Kılıçdaroğlu’nu vakıf kurduğu ve işyeri açtığı iddiasıyla suçlayan Erdoğan, “Umarım mutfağı unutmamıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, kongreyi kaybettikten sonra vakıf kurup çalışma ofisi açacağı iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu’na da hitap etti.

Yenilgiye uğradığı Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yayınladığı mutfak görüntüleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’na saldıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişinin gerçek lider mi, yoksa kayyım mı olduğu belli değil. Orada oturanların bundan sonraki adımı ne olacak bilinmez. Son seçimler öncesinde ortaya çıkan Kandil işbirliklerinin sona ereceğine dair bir işaret göstermediler. Seçimlerin suçunu liderlere atarak suçu vatandaşa yüklemeye çalıştılar. onlar gibi bir beyni var, hepsi oradaydı, millete siyaset ahlakını öğretenlerin hepsi o gün oradaydı.

Bugün taşlayarak öldürdükleri genel liderleri ofis açtı. Umarım oradaki mutfağı da unutmamıştır. Sadece 5-6 ay öncesine kadar doyamayanlar değil. Kimin kime ihanet ettiği bizim sorunumuz değil. Cumhurbaşkanı adaylarını günah keçisi ilan etmelerindeki çelişki bizi ilgilendirmiyor. Bugün o koltukta oturan kişinin tekerlekçi olup olmaması bizi ilgilendirmiyor. Bunlar kendi aralarında oraklarla netleştirmeleri gereken konulardır. Bizim görevimiz onların milletimize o hançerleri saplamalarını engellemektir. Milletimiz aslında buna kendi tercihiyle izin vermedi. “Seçimlerde bunu bir adım daha ileri götüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu