Haber

Sanat Devi Michelangelo’nun Gizli Odası Ziyaretçilere Açık Olacak: Odaya Aynı Anda Sadece 4 Kişi Girebilecek

Rönesans İtalyan sanatçısı Michelangelo Buonarroti’nin Floransa’daki gizli odasının 48 yıl sonra ziyarete açılacağı açıklandı. Odaya aynı anda yalnızca 4 kişi girebilecektir.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, döneminin önde gelen ressam, heykeltıraş ve mimarı Michelangelo’nun, Floransa’daki Medici Şapelleri’nde 48 yıl önce keşfedilen ve “gizli sığınağı” olarak nitelendirilen odası, ziyaretçilere açılmaya hazırlanıyor. halk.

Duvarlarında Michelangelo’ya atfedilen bazı karakalem çizimlerin yer aldığı belirtilen oda, 15 Kasım 2023 ile 30 Mart 2024 tarihleri ​​arasında önceden rezervasyon yaptıranların kullanımına açılacak. Odaya aynı anda sadece 4 kişi girebilecek. .

Odaya kabul edilen ziyaretçi sayısı haftalık 100 kişi ile sınırlı olacak ve odada kalış süresi 15 dakikadan uzun olamayacaktır.

1475-1564 yılları arasında yaşayan Michelangelo’nun bu odayı kendisi için yaptırdığı ve dönemin Papa VII.Clement’in öfkesinden kaçmak için bir süre burada kaldığı iddia edildi. 1975 yılındaki restorasyon sırasında yapılan temizlik çalışmaları sırasında gizli oda ortaya çıkarılmış ve zaman zaman ziyarete açılmıştır. Michelangelo’nun kapalı odası 1975’ten önce Medici Şapelleri’nin altında depo olarak kullanılıyordu.

aricakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu